Filip Marciniak

Filip-Marciniak-1920x1235-netFilip MarciniakArtysta muzyk. Absolwent Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I i II stopnia oraz Akademii Muzycznej w Łodzi na wydziale instrumentalnym (skrzypce). Prowadzi klasę skrzypiec w Szkole Muzycznej I stopnia w Gąbinie, a także działalność artystyczną, zwłaszcza w środowisku gąbińskim. Laureat konkursów solfeżowych województwa łódzkiego, finalista Ogólnopolskiego Konkursu Solfeżowego w Bielsku-Białej. Jako skrzypek współpracował z Filharmonią Kameralną w Łomży i orkiestrą Teatru Wielkiego w Łodzi.

Od roku 2006 związany z folklorem dzięki ZPiT „Anilana” – gdzie pracuje jako muzyk, a od 2012 roku prowadzi także zajęcia wokalne.

Gościnnie występował również z innymi Zespołami Pieśni i Tańca: Z zespołem „Kalina” z Domaniewic, „Rzgowianie”, „Mrożanie” z Nagawek, ZPiT Wiśniowa Góra.

W pracy dydaktycznej opiera się na tradycyjnych środkach metodycznych, wzbogaconych o innowacyjne sposoby motywacji i prowadzenia zajęć. W ruchu amatorskim realizuje ideę powszechnego umuzykalnienia za pomocą kształcenia słuchu poprzez śpiew.

W wolnym czasie zgłębia zagadnienia kultury japońskiej albo gra na fortepianie.